FORUM - Urząd Miasta Kolno

Oficjalne Forum Kolneńskie
Powrót do strony urzędu miasta
Obecny czas: Pią Maj 22, 2015 2:29 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny (czas letni)
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Śro Sty 20, 2010 8:45 pm 
Offline

Rejestracja: Sob Kwi 05, 2008 5:43 pm
Posty: 80
Miejscowość: Kolno
Zapewne każdy zauważył że wraz z modernizacją szaty graficznej nowej strony Kolna, nie ma już informacji na temat naszego miasteczka podawanych w różnych mediach. Proponuję ażeby tutaj wklejano wszelkie informacje z gazet, tv, stron internetowych i stacji radiowych oczywiście z podaniem źródła.

Prosiłbym o nie komentowanie artykułów w tym temacie, ponieważ zrobi się wielki bałagan, a jedynie wklejanie artykułów. Komentarze można pisać w inym temacie odnosząc się jedynie do tych artykułów.

Pozdrawiam
_____________________________________________________________

Kolno: władze chcą własnego Wydziału Cywilnego w swoim sądzie

Władze Kolna wystąpiły do Ministra Sprawiedliwości oraz prezesów Sądów Okręgowego i Rejonowego w Łomży o utworzenie Wydziału Cywilnego w swoim sądzie.

Dotychczas w Kolnie działał tylko zamiejscowy Wydział Grodzki Sądu Rejonowego w Łomży, który po likwidacji od początku tego roku Wydziałów Grodzkich, zmieniony został na zamiejscowy Wydział Karny.

Władze miasta już raz walczyły o sąd w Kolnie - 10 lat temu oddały na jego potrzeby własny, nowo wyremontowany, budynek ratusza w centrum miasta. Także teraz - gdyby decyzja Ministra Sprawiedliwości była pozytywna - samorząd pomoże w wyposażaniu nowego wydziału w meble i sprzęt - deklaruje burmistrz Andrzej Duda.

Największy wpływ na decyzję Ministra Sprawiedliwości będzie miała jednak liczba spraw wnoszonych do sądu cywilnego z rejonu Kolna. (emce)

źródło:
Image

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez BKL Pon Sty 25, 2010 4:42 pm, edytowano w sumie 5 razy

Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 1:43 pm 
Offline

Rejestracja: Sob Kwi 05, 2008 5:43 pm
Posty: 80
Miejscowość: Kolno
Kolno: SP2 po remoncie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolnie doczekała się nowego wyglądu. W czwartek generalnie wyremontowaną placówkę, której patronuje Henryk Sienkiewicz, oddano uroczyście do użytku uczniom i nauczycielom. Nowy wygląd zyskały nie tylko wszystkie oddziały klasowe, ale także sala gimnastyczna. Placówka wzbogaciła się również o nowoczesne wielofunkcyjne boisko. Uroczystość przekazania odnowionego obiektu rozpoczęto otwarciem kącika Sienkiewiczowskiego.

Po odsłonięciu i poświęceniu tablicy z popiersiem patrona obecny na uroczystości Ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej biskup Stanisław Stefanek podkreślił wagę motta, którym kieruje się społeczność szkolna. Dyrektor Szkoły Dariusz Łosiewski nie szczędził słów podziękowań wszystkim którzy przyczynili się do odnowienia obiektów szkolnych.

Po oficjalnych uroczystościach zebrani obejrzeli prezentację multimedialną
"Remont Dwójki”, a uczniowie zaprezentowali gościom swoje umiejętności w specjalnie przygotowanych na ten dzień programach. Nie zabrakło wśród nich również części artystyczno - muzycznej poświęconej patronowi.

Remont Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie trwał od sierpnia do listopada 2009 roku. Kosztował 1 mln 980 tys. złotych. Większość pieniędzy stanowiło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

W placówce pracuje dwudziestu ośmiu nauczycieli, a uczy się w niej 333 uczniów i czterdzieścioro dzieci w dwóch klasach zerowych. Warto wspomnieć że w ubiegłym roku szkoła obchodziła 40-lecie swojego istnienia.

źródło:
Image

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez BKL, Pon Sty 25, 2010 12:54 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 3:25 am 
Offline

Rejestracja: Sob Kwi 05, 2008 5:43 pm
Posty: 80
Miejscowość: Kolno
Kolno: powstanie ponad 250 miejsc pracy

Trzy firmy chcą rozpocząć produkcję w specjalnej strefie inwestycyjnej w Kolnie. Ma dzięki temu powstać ponad 250 miejsc pracy. Miasto przygotowało teren o powierzchni 12 hektarów i przywileje podatkowe dla potencjalnych inwestorów.
''Cena wyjściowa gruntów będzie bardzo niska, rozmawiamy również z kilkoma specjalnymi strefami ekonomicznymi'' - powiedział Polskiemu Radiu Białystok burmistrz Kolna, Andrzej Duda.

Na razie burmistrz nie zdradza jakie firmy napisały listy intencyjne - a tylko czym się zajmują. Pierwsza z nich zajmuje się produkcją opakowań, druga produktów plastikowych, a trzecia ma szyć specjalistyczne ubrania dla nurków i saperów. Ten inwestor chce wykorzystać kadry ze zlikwidowanego zakładu dziewiarskiego Morena.

Program stworzenia specjalnych terenów inwestycyjnych w Kolnie jest finansowany z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Będzie kosztował 10 milionów zł - 90 procent zostanie zrefundowane.

źródło:
Image

_________________
Image


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 12:56 pm 
Offline

Rejestracja: Sob Kwi 05, 2008 5:43 pm
Posty: 80
Miejscowość: Kolno
W Kolnie ruszył Punkt Pośrednictwa Pracy i Młodzieżowe Centrum Kartiery OHP

Punkt Pośrednictwa Pracy i Młodzieżowe Centrum Kariery – nowa jednostka Ochotniczych Hufców Pracy oficjalnie została otwarta w Kolnie. Uroczystość odbyła się w siedzibie nowopowstałej jednostki i zgromadziła zarówno władze województwa podlaskiego jak i Kolna, dyrektorów szkół działających w mieście oraz wielu przedstawicieli kolneńskich zakładów pracy.

Zebrani obejrzeli prezentacje multimedialne dotyczące działalności OHP w podlaskiem. A hufce zajmują się m.in. analizą lokalnych rynków pracy, wyszukują oferty zatrudnienia oraz diagnozują potrzeby swoich klientów przy pomocy pośredników pracy - mówił Wojewódzki Komendant OHP w Białymstoku, Wieńczysław Andrzej Targ.

Działalność OHP nie tylko dotyczy pośrednictwo pracy dla bezrobotnej młodzieży, ale również poradnictwo zawodowe szczególnie dla tych, którzy kończą gimnazjum bądź szkołę średnią.

Punkt Pośrednictwa Pracy i Młodzieżowe Centrum Kariery powstały w Kolnie dzięki współpracy komendy białostockiej OHP z władzami Kolna, które udostępniły wyremontowany budynek, bo jak zaznaczył burmistrz Andrzej Duda, miasto otwarte jest na tego typu inwestycje.

Nowa jednostka OHP w Kolnie mieści się na parterze budynku Szkoły Muzycznej przy ulicy Wojska Polskiego 31 i działa w godzinach od 7.45 do 15.45.

Jest już siódmą taką placówką w województwie podlaskim. Powstała w ramach systemowego projektu OHP jako realizatora rynku pracy, który zakłada że do 2013 roku powstanie w Polsce 365 tego typu jednostek.

źródło:
Image

_________________
Image


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 6:50 pm 
Offline

Rejestracja: Nie Sie 17, 2008 6:12 pm
Posty: 54
Miejscowość: Kolno
Nietrzeźwy weekend w Kolnie
Czterech pijanych kierowców zatrzymali w miniony weekend kolneńscy policjanci. Rekordowy wynik to prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy zatrzymani za jazdę po alkoholu odpowiedzą teraz przed sądem.

W miniony weekend kolneńscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich jechało samochodami a dwóch pozostałych rowerami. Niechlubnym rekordzistą okazał się 35-letni kierowca opla, który miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Natomiast blisko 2 promile alkomat wykazało u 33-latka, który wsiadł za kierownicę volkswagena. Niewiele mniej miał rowerzysta w wieku 42 lat, w jego przypadku urządzenie wykazało 1,5 promila. Ostatni z zatrzymanych mężczyzn miał 0,3 promila i również jechał rowerem.

Cała czwórka za jazdę po alkoholu odpowiedzą teraz przed sądem.

źródło – oficer prasowy KPP w Kolnie
http://www.podlaska.policja.gov.pl/

_________________
Image
D.B.S Kolno
Strona: http://dbsjs.wordpress.com/
Forum: http://1asgkolno.fora.pl/
Zdjęcia ciekawych miejsc w Kolnie i okolicy http://tokolno.wordpress.com/


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 11:59 am 
Offline

Rejestracja: Sob Kwi 05, 2008 5:43 pm
Posty: 80
Miejscowość: Kolno
Kolno: Przedszkole miejskie nr 4 w Kolnie pod koniec 2008 r. przeszło remont elewacji, budynek został też ocieplony. Teraz przyszła kolej na wnętrze.

– Odnowienie sal, adaptacja niewykorzystanych pomieszczeń na minihalę do ćwiczeń, wyposażenie sanitariatów i przystosowanie placówki do potrzeb osób niepełnosprawnych – to wszystko może pochłonąć łącznie około miliona złotych – szacuje Grzegorz Jakuć, zastępca burmistrza Kolna.

Ale dzięki temu powstanie miejsce dla kolejnej grupy przedszkolaków, w której 20 proc. dzieci będzie pochodzić z terenów wiejskich.

Na razie władze miasta starają się o dofinansowanie inwestycji z Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

źródło:
Image

_________________
Image


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 6:51 pm 
Offline

Rejestracja: Sob Kwi 05, 2008 5:43 pm
Posty: 80
Miejscowość: Kolno
Co raz więcej osób zwraca się o pomoc do MOPS-u w Kolnie

Przybywa osób potrzebujących pomocy, które zgłaszają się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolnie. Tylko w styczniu o zasiłek okresowy ubiegało się 53 osoby i była to liczba wyższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Przedłużająca się zima spowodowała także liczne prośby o zasiłki celowe oraz przydział węgla na ogrzewanie mieszkań.
Również około 30 osób dziennie korzysta z gorącego posiłku, który wydawany jest w stołówce Caritas przy kościele św. Anny w Kolnie. MOPS jednak nie tylko finansowo pomaga swoim podopiecznym. Współpracuje również z Komendą Powiatową Policji w Kolnie w ramach akcji ,, Nie bądźmy obojętni” - mówi kierownik placówki Joanna Kowalewska - Kuklińska
Największym problemem dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolnie jest brak w mieście noclegowni. Osoby które z różnych względów zostały pozbawione dachu nad głową muszą być odsyłane do innych miejscowości dodaje kierownik.
W tym roku kolneński MOPS nawiązał współpracę z całodobowym ośrodkiem Caritas Diecezji Łomżyńskiej dla bezdomnych (mężczyzn) ,,Przystanek w Drodze’’ z siedzibą w Czerwonym Borze i już została umieszczona tam jedna osoba na dłuższy pobyt. Ośrodek w 2010 roku ma do dyspozycji na zasiłki okresowe kwotę 197 tysięcy złotych i są to środki niższe, gdyż w ubiegłym roku na tę formę przeznaczono 214 tysięcy i skorzystało z niej 109 rodzin.
W 2009 roku również wydano 35 tysięcy złotych na zasiłki celowe przeznaczone głównie na odzież , żywność, opał , leki , podręczniki szkolne, które trafiły do 169 rodzin.

źródło:
Image

_________________
Image


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 6:53 pm 
Offline

Rejestracja: Sob Kwi 05, 2008 5:43 pm
Posty: 80
Miejscowość: Kolno
Nie zabraknie środków do walki z zimą – zapewnia Powiatowy Zarząd Dróg w Kolnie.

Tegoroczna zima na Podlasiu jest wyjątkowo śnieżna. Problemy, które mają kierowcy na drogach województwa podlaskiego nie są też obce podróżującym przez powiat kolneński. Zawieje i zamiecie śnieżne oraz nawracające opady powodują liczne utrudnienia chociaż drogowcy swoją pracę zaczynają od 5 rano i niejednokrotnie kończą ją o godzinie 24.00.W pierwszej kolejności są odśnieżane ciągi główne a dopiero potem drogi mniej uczęszczane.


Kwota 110 tysięcy przeznaczona przez powiat na utrzymanie dróg w przejezdnym stanie już na początku lutego została znacznie przekroczona, ale jak zapewnia Robert Nadara dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kolnie, pieniędzy na walkę z zimą nie zabraknie. Przedłużająca się zima spowodowała także wzrost kosztów własnych i dodatkowe problemy dodaje dyrektor.
Powiatowy Zarząd Dróg w Kolnie obsługuje 340 kilometrów dróg, na które do wykorzystania zostało 650 ton piasko- soli i jak zaznacza dyrektor będzie to wystarczająca ilość do końca zimy. Zarząd do dyspozycji ma sprzęt własny – równiarki , trzy samochody z pługami, trzy ciągniki z pługami , koparkę , trzy piaskarki i ciężki sprzęt - Dety i Fadromy a dodatkowo wspierają go swoimi usługami gminy Stawiski , Mały Płock i Grabowo.

źródło:
Image

_________________
Image


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 8:54 pm 
Offline

Rejestracja: Sob Kwi 05, 2008 5:43 pm
Posty: 80
Miejscowość: Kolno
Tyle zostało po zderzeniu audi z seatem.

Kierowca audi nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w seata. Pięć osób uczestniczących w kolizji trafiło do szpitala. Kolneńscy policjanci sprawcę zdarzenia drogowego ukarali mandatem karnym.

Wczoraj około godziny 15.00 w Kolnie na ulicy Sportowej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 26-letni mieszkaniec Stawisk skręcał audi w lewo.

Najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z nadjeżdżającym seatem. W wyniku uderzenia pięć osób z ogólnymi potłuczeniami ciała trafiło do szpitala. Po udzieleniu im pomocy lekarskiej wszyscy wrócili do domu. Kolneńscy policjanci sprawcę kolizji ukarali mandatem karnym - podała podlaska policja na swojej stronie internetowej (podlaska.policja.gov.pl).

Image Image

Image

_________________
Image


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Śro Lut 10, 2010 12:27 pm 
Offline

Rejestracja: Nie Sie 17, 2008 6:12 pm
Posty: 54
Miejscowość: Kolno
Nie zabraknie środków do walki z zimą – zapewnia Powiatowy Zarząd Dróg w Kolnie.

Tegoroczna zima na Podlasiu jest wyjątkowo śnieżna. Problemy, które mają kierowcy na drogach województwa podlaskiego nie są też obce podróżującym przez powiat kolneński. Zawieje i zamiecie śnieżne oraz nawracające opady powodują liczne utrudnienia chociaż drogowcy swoją pracę zaczynają od 5 rano i niejednokrotnie kończą ją o godzinie 24.00.W pierwszej kolejności są odśnieżane ciągi główne a dopiero potem drogi mniej uczęszczane.

Kwota 110 tysięcy przeznaczona przez powiat na utrzymanie dróg w przejezdnym stanie już na początku lutego została znacznie przekroczona, ale jak zapewnia Robert Nadara dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kolnie, pieniędzy na walkę z zimą nie zabraknie. Przedłużająca się zima spowodowała także wzrost kosztów własnych i dodatkowe problemy dodaje dyrektor.
Powiatowy Zarząd Dróg w Kolnie obsługuje 340 kilometrów dróg, na które do wykorzystania zostało 650 ton piasko- soli i jak zaznacza dyrektor będzie to wystarczająca ilość do końca zimy. Zarząd do dyspozycji ma sprzęt własny – równiarki , trzy samochody z pługami, trzy ciągniki z pługami , koparkę , trzy piaskarki i ciężki sprzęt - Dety i Fadromy a dodatkowo wspierają go swoimi usługami gminy Stawiski , Mały Płock i Grabowo.


źródło:
ImagePrzepraszam, nie zauważyłem ale nie można już teraz tego postu usunąć :cry:

_________________
Image
D.B.S Kolno
Strona: http://dbsjs.wordpress.com/
Forum: http://1asgkolno.fora.pl/
Zdjęcia ciekawych miejsc w Kolnie i okolicy http://tokolno.wordpress.com/


Ostatnio edytowany przez 007, Czw Lut 11, 2010 5:25 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Śro Lut 10, 2010 8:13 pm 
Offline

Rejestracja: Śro Kwi 16, 2008 9:14 pm
Posty: 79
było już

_________________
http://www.prisonwars.pl/163656/


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 5:41 pm 
Offline

Rejestracja: Śro Sty 20, 2010 1:24 pm
Posty: 3
Image


co ciekawe jeszcze 2 dni temu proporcje były: 70% - nie. 29% tak :!: :lol: . W ciągu dwóch dni oddano około 400 głosów :o .
Oj chyba w UM nie próżnują 8-)

żródło: http://www.wspolczesna.pl


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 7:53 pm 
Offline

Rejestracja: Śro Kwi 16, 2008 9:14 pm
Posty: 79
Nie wiem czy te sondy mozna brac na poważnie, wiadomo jak jest w internecie, nawet ktoś niema pojecia na temat naszego burmistrza ale dla "jaj" sobie kliknie nie. Według mnie jak najbardziej p.Duda powinien kandydować.

_________________
http://www.prisonwars.pl/163656/


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 8:06 pm 
Offline

Rejestracja: Nie Sie 17, 2008 6:12 pm
Posty: 54
Miejscowość: Kolno
BKL napisał(a):

Prosiłbym o nie komentowanie artykułów w tym temacie, ponieważ zrobi się wielki bałagan, a jedynie wklejanie artykułów. Komentarze można pisać w inym temacie odnosząc się jedynie do tych artykułów.


Igor napisał(a):
Image


co ciekawe jeszcze 2 dni temu proporcje były: 70% - nie. 29% tak :!: :lol: . W ciągu dwóch dni oddano około 400 głosów :o .
Oj chyba w UM nie próżnują 8-)

żródło: http://www.wspolczesna.pl


ps: tylko ciekaw jestem ile osób z Kolna głosowało

_________________
Image
D.B.S Kolno
Strona: http://dbsjs.wordpress.com/
Forum: http://1asgkolno.fora.pl/
Zdjęcia ciekawych miejsc w Kolnie i okolicy http://tokolno.wordpress.com/


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 8:04 pm 
Offline

Rejestracja: Sob Kwi 05, 2008 5:43 pm
Posty: 80
Miejscowość: Kolno
Mieszkańcy Kolna włączyli się w akcję zbierania nakrętek

Mieszkańcy Kolna włączyli się w akcję ,,Wózki za nakrętki” ogłoszoną przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo lub fizycznie ,, Dobra Wola” z Ciechanowca. Akcja ma pomóc w zakupie dwóch wózków inwalidzkich z napędem elektrycznym.

Pojemniki do zbierania zużytych pokrywek z różnych produktów spożywczych i przemysłowych znalazły się już w Zespole Szkół Technicznych i niektórych sklepach a dzięki zaangażowaniu jednego z pracowników oddziału rehabilitacji również w Szpitalu Ogólnym w Kolnie i miejskich aptekach. Na apel stowarzyszenia w ostatnich dniach zareagował też Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, w którym ideę niesienia pomocy podjął Klub Wolontariatu działający w placówce - powiedziała dyrektor GOPS-u w Kolnie Krystyna Kajko

Klub Wolontariatu nie tylko angażuje się w tego typu akcje. Pomaga głównie dzieciom potrzebującym pomocy, które mieszkają na terenie gminy Kolno - mówi koordynator wolontariatu Barbara Pikulińska

Dzięki akcji zostaną zakupione nowoczesne wózki z napędem elektrycznym dla dwóch niepełnosprawnych chłopców- Kuby Chilarczuka ucznia Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu i Kamila Bachorka ucznia Liceum Ogólnokształcącego. Aby inicjatywa się powiodła trzeba zebrać 4 tony nakrętek, które od Stowarzyszenia odkupi firma zajmująca się przetwórstwem plastiku a pieniądze pozyskane w ten sposób pomogą zakupić potrzebny sprzęt.

źródło:
Image

_________________
Image


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 9:20 pm 
Offline

Rejestracja: Wto Mar 25, 2008 12:53 am
Posty: 118
Kolno zaprasza ciężarowców

Wpisał: Paweł Rożniatowski (Kolno)
20.02.2010.

Już 24 marca 2010r., w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie, odbędą się II Międzyszkolne Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Tego typu impreza ma promować aktywność ruchową, a szczególnie ćwiczenia siłowe wśród młodzieży szkolnej. W zawodach mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody od sponsorów.


Regulamin i plan imprezy na http://www.musclefit.pl.


Załączniki:
header.gif
header.gif [ 1.75 KiB | Obejrzany 2657 razy ]
suwalki24_org.png
suwalki24_org.png [ 17.9 KiB | Obejrzany 2661 razy ]
Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 6:52 pm 
Offline

Rejestracja: Nie Sie 17, 2008 6:12 pm
Posty: 54
Miejscowość: Kolno
Oszust wyłudził kody zasilające konto telefoniczne
Do pracownic dwóch różnych sklepów w Kolnie zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik jednej z firm telefonicznych. Kobiety będąc przekonane, że rozmawiają z właściwym przedstawicielem, podały kody doładowujące na łączną kwotę około 800 zł. Później zorientowały się, że zostały oszukane.

Wczoraj do dyżurnego kolneńskiej Policji zadzwoniły dwie pracownice dwóch różnych sklepów w mieście. Kobiety poinformowały o identycznym działaniu mężczyzny, który telefonicznie przedstawił się im jako pracownik jednej z sieci telefonicznej. Pod pozorem podania raportu doładowań poprosił o podanie kodów doładowujących konta telefonicznego. W pierwszym przypadku miały to być karty zdrapki a w drugim terminal. Oszust krok po kroku mówił, co powinny robić i gdzie się logować. Zapewniał, że po tak dokonanej operacji kody strąca ważność i nikt nie zostanie obciążony ich kosztami. Łącznie fałszywy przedstawiciel zdobył kody na sumę prawie 800 złotych. Później kobiety zorientowały się, że zostały oszukane.

Kolneńscy policjanci apelują o ostrożność przed oszustami wyłudzającymi podstępnie doładowanie konta telefonu komórkowego. Po otrzymaniu wiadomości o możliwości korzystnego doładowaniu swojego telefonu, najlepiej kontaktować się z biurem obsługi klienta swojego operatora. Pozwoli to sprawdzić wiarygodność oferty i ustrzec się przed oszustwem.

źródło – oficer prasowy KPP w Kolnie
źródło informacji http://www.podlaska.policja.gov.pl/

_________________
Image
D.B.S Kolno
Strona: http://dbsjs.wordpress.com/
Forum: http://1asgkolno.fora.pl/
Zdjęcia ciekawych miejsc w Kolnie i okolicy http://tokolno.wordpress.com/


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 1:39 pm 
Offline

Rejestracja: Wto Mar 25, 2008 12:53 am
Posty: 118
Na dniach w TV Łomża zapowiedź II Międzyszkolnych Mistrzostw w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Po zawodach reportaż z imprezy również w TV Łomża i Radio Eska.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Pią Mar 26, 2010 1:21 am 
Offline

Rejestracja: Sob Kwi 05, 2008 5:43 pm
Posty: 80
Miejscowość: Kolno
W Kolnie powstaną budynki socjalne

Na razie jeden, a docelowo trzy bloki socjalne wybudowane zostaną w Kolnie. Pomysł władz spotkał się z oporem przyszłych sąsiadów, jednak tym razem chodzi nie tyle o kłopotliwe sąsiedztwo, ile o opróżnienie miejsca pod bloki.

Na nieużytkowanym terenie miejskim przez ostatnie lata nielegalnie powstało całe osiedle szop, chlewików, składzików i komórek. Władze Kolna poszły na kompromis i obiecały wybudowanie w nowym miejscu kompleksu garaży, które lokatorzy należących do wspólnoty mieszkaniowej będą mogli odkupić lub dzierżawić od miasta.

W pierwszym nowym budynku socjalnym powstanie około 20 mieszkań. W razie potrzeby można będzie jednak wszystkie trzy rozbudowywać i docelowo mogą mieć nawet ponad 100 lokatorów.

Image

_________________
Image


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 5:39 pm 
Offline

Rejestracja: Śro Wrz 16, 2009 12:00 am
Posty: 14
Policjant z Kolna prawdopodobnie zastrzelił się na służbie

Do tragicznego wypadku doszło przed południem w Komendzie Powiatowej Policji w Kolnie. W jednym z pokoi znaleziono martwego funkcjonariusza z najprawdopodobniej raną postrzałową głowy. Podinsp. Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, podaje, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż funkcjonariusz mógł targnąć się na swoje życie.

Baranowski podaje, że kilka minut przed godz. 11. funkcjonariusz ten był widziany jak wchodził do swojego pokoju. Po 11. gdy inny policjant także tam wszedł zauważył leżące ciało z raną głowy.
- najprawdopodobniej to rana postrzałowa. Z dotychczasowych, bardzo wstępnych ustaleń wynika, że funkcjonariusz ten mógł targnąć się na własne życie – mówi podisnp. Baranowski.
Pytany o ewentualny wystrzał z pistoletu, który musiał być słyszany w budynku Komendy Baranowski odpowiada - „to wyjaśniamy”.
Zmarły policjant miał 35 lat. W policji pracował od niemal 15 lat. Był kawalerem.

4lomza.pl


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kolno w mediach (prasa, tv, radio, internet)
PostWysłany: Śro Kwi 14, 2010 12:36 pm 
Offline

Rejestracja: Pon Lip 14, 2008 6:24 pm
Posty: 8
4lomza.pl nie jest taka szybka, 10 minut wcześniej czytałem o tym na kolno24.

Nieżle działają, jak będą działać jeszcze lepiej to nie wróże stronie miasta wielu wejśc.


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group